Zakładam RWS- szkolenie dla rolników 22.10.2020 zapraszamy

Cykl szkoleń zakładam RWS- pierwsze spotkanie już w ten czwartek

W czwartek 22 pa∂ziernika  Fundacja AgriNatura zaprasza na szkolenie stacjonarne dotyczące prowadzenia RWS-ów (sprzedaż bezpośrednia produktów rolnych w systemie abonamentowym, więcej na stronie www.wspierajrolnictwo.pl)  w gospodarstwie ekologicznym Wojciechówka prowadzącym tę formę sprzedaży od paru lat dla grupy 40 konsumentów z Warszawy (lokalizacja: powiat Białobrzegi, 80 km na południe od Warszawy). Szkolenie rozpocznie się o 10.30 i zakończy o 17.00. W programie :
-zwiedzanie gospodarstwa
-ogólne zasady prowadzenia RWS
-podstawowe uwarunkowania prawne
-zbudowanie grupy odbiorców i komunikacja z grupą odbiorców
-planowanie upraw, zagadnienia agrotechniczne
-kalkulacja ekonomiczna
-logistyka
-wymiana doświadczeń z rolnikami sprzedającymi do kooperatyw spożywczych, porównanie z innymi systemami sprzedaży itp.

Szkolenie jest przeznaczone przede wszystkim dla rolników prowadzących lub rozpoczynających sprzedaż bezpośrednią i zastanawiających się nad możliwymi formami jej rozwoju, nad założeniem RWS-u lub już sprzedających w systemie RWS i chcących wymienić się doświadczeniami jak usprawniać i rozwijać tego typu sprzedaż.

Szkolenie jest bezpłatne, w tym wyżywienie (przerwy kawowe, obiad). Możliwy zwrot kosztów dojazdu dla osób dojeżdżających z daleka. Grupa kameralna – ilość miejsc ograniczona! . Zapisy, informacje, szczegóły: biuro@agrinatura.pl, proszę podać numer kontaktowy.
Dla osób które chcą wziąć udział a nie mogą dojechać oraz w przypadku większej ilości chętnych niż limit miejsc, umożliwimy częściowy udział poprzez zoom. Konieczne wcześniejsze zapisy!

Jest to pierwsze z cyklu szkoleń przewidzianych jeszcze w tym roku dotyczących zakładania RWS-ów, rozwoju sprzedaży bezpośredniej, krótkich łańcuchów dostaw, oraz wzmacniania relacji rolnik-konsument. Kolejne informacje o wydarzeniach stacjonarnych, on-line lub w formule hybrydowej będziemy zamieszczać na stronie www.wspierajrolnictwo.pl oraz www.agrinatura.pl

Mecenasem pierwszego szkolenia jest Fundacja L’Occitane.