UWAGA UWAGA! Zapraszamy ROLNIKÓW EKOLOGICZNYCH do udziału w naszym nowym projekcie „DEMOKRATYZACJA BIO”

Z przyjemnością informujemy że Fundacja AgriNatura otrzymała  grant Fundacji Carrefour na projekt „Demokratyzacja BIO”, którego głównym celem jest pomoc rolnikom ekologicznym w rozwoju towarowej produkcji warzyw . W projekcie 20 gospodarstw ekologicznych otrzyma pomoc finansową i merytoryczną w celu  zwiększenia wydajności, poszerzenia asortymentu i poprawy jakości swojej produkcji. Dzięki temu powinna zwiększyć się oferta handlowa warzyw ekologicznych dla konsumentów. Kolejnym celem projektu jest wypromowanie dobrych przykładów mogących stanowić wzór  i inspirację dla innych rolników planujących towarową produkcję warzyw ekologicznych.

Oferowane uczestnikom projektu  wsparcie będzie obejmować między innymi :

  • Doradztwo ekspertów  rolnictwa ekologicznego oraz przygotowanie planu inwestycyjnego, który pozwoli na rozwój produkcji warzywniczej w gospodarstwie.
  • Dofinansowanie inwestycji w produkcję warzyw do kwoty 3750 euro.
  • Szkolenia dopasowane do potrzeb uczestników obejmujące ć takie zagadnienia jak: wymagania klimatyczne i glebowe różnych gatunków i odmian warzyw, agrotechnika, nawożenie i ochrona roślin, dobór odmian, zbiór, przechowywanie oraz przygotowanie do sprzedaży itp..
  • Wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie w grupie 20 rolników ekologicznych z całej Polski.
  • Popularyzację gospodarstw uczestniczących w projekcie i ich produktów poprzez działania promocyjne

Jak zgłosić się do projektu? Do kiedy można się zgłaszać?

Przesyłając jak najszybciej wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: biuro@agrinatura.pl. 

Zgłoszenia można przesyłać najpóźniej do 20 września 2018 r.  

Przedtem prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym opisem projektu i procedurą rekrutacji- do pobrania poniżej. Podstawowym warunkiem jest posiadanie certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego.

Formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać WYŁĄCZNIE w formacie word lub pdf.