Projekt WORA – II spotkanie partnerów, Budapeszt wrzesień 2021

W dniach 20 – 23 września 2021 r. odbyło się spotkanie partnerów projektu WORA – Women on Rural Areas, czyli ICT dla kobiet na wsi (ICT – Techniki Internetowo – Komputerowe). Z powodu pandemii zaplanowane spotkanie było kilkakrotnie przekładane i dopiero we wrześniu ( z ponad rocznym opóźnieniem) udało się nam spotkać.

Po tak długim czasie wspólnej pracy online z wielką przyjemnością witaliśmy się z naszymi partnerami z projektu. Koordynatorzy krajowi spotkali się przy wspólnym stole, by omówić zrealizowane i nadchodzące działania, zaś uczestnicy mieli trochę czasu na wspólne rozmowy i krótkie zwiedzanie Budapesztu.

Po południu wszyscy udaliśmy się do Egersalok – miasteczka położonego ok. 130 km na północny wschód od stolicy Węgier. Na miejscu przywitała nas delegacja urzędu miasta oraz przedstawicielki lokalnych organizacji agroturystycznych. Tematem spotkania na Węgrzech było wykorzystanie Internetu i sieci do własnej działalności, w tym przypadku agroturystyki. Wysłuchaliśmy kilku prezentacji, a pod koniec dnia burmistrz Egersalok przedstawił historię miasta i plany na przyszłość. Okazuje się, że Egersalok to jedno z centrów turystycznych w tym rejonie Węgier. Do spędzenia czasu zachęcają źródła termalne, lokalna produkcja wina oraz historia.

Kolejnego dnia cała grupa spotkała się ponownie z lokalną społecznością, popołudnie spędziliśmy na zwiedzaniu okolicznych atrakcji oraz wizytach w gospodarstwach agroturystycznych. Wszyscy podkreślali jak ważną rolę w prowadzeniu biznesu jest kontakt z gośćmi oraz jak wykorzystywanie Internetu i sieci pomaga w działalności agroturystycznej.

Więcej informacji o spotkaniu już wkrótce w naszym Newsletterze nr 2.