Akcje lokalne Stare Lubiejewo

15 czerwca 2012 uczniowie biorący udział w naszym projekcie przeprowadzili dwie Akcje

Lokalne : 1/ posadzenie roślin miododajnych przed szkołą oraz 2/ zagospodarowanie zieleni przed Sceną Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej. Mimo padającego deszczu, zaplanowane działania udało się zrealizować (pierwsza próba odbyła się 13 czerwca ale tego dnia ulewa zupełnie zniweczyła nasze plany).

Cała akcja została wcześniej starannie przygotowana, m.in. sprawdzono dokładnie, jakie rośliny miododajne są potrzebne, by pszczoły mogły zbierać pyłek nawet obok budynku w konsultacji z Powiatowym Kołem Pszczelarzy z Ostrowi Mazowieckiej. Po dwóch godzinach wszystkie ubytki i dziury z zieleni zostały uzupełnione i pszczoły mogą teraz zbierać pyłek.

Do realizacji drugiej akcji – przy Scenie Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej, powstał specjalny projekt nasadzeń. Skwer był niewielki, ale położony w trudnym terenie – zacienione miejsce, dość duży spadek terenu i gliniaste podłoże. Prace projektowe nadzorowała wicedyrektor szkoły Jolanta Ignatiuk-Przastek, za co bardzo dziękujemy, obecny przy realizacji był też dyrektor Sceny Kotłownia Pan Rafał Swaczyna.

Obie akcje przebiegły sprawnie i szybko i pomimo niepewnej pogody efekt był imponujący, zwłaszcza obok Sceny Kotłownia – z zadeptanego trawnika powstał bardzo ładny kawałek zieleni miejskiej.

W akcji wzięli udział najbardziej wytrwali – kilkunastu uczniów i uczennic stawiło się w ten piątkowy poranek by wziąć łopaty w ręce i zrobić coś pożytecznego na rzecz lokalnej społeczności. Dziękujemy za wtrwałość. Zapraszamy do przeczytania reportażu z akcji pod Kotłownią i obejrzenia zdjęć z efektu końcowego na portalu : http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/7847