Międzynarodowe Partnerstwo zakończyło projekt SIGNAL

W jakim kierunku powinien iść rozwój obszarów wiejskich, jak powinny być użytkowane tereny uprawne, jak pogodzić wygodne i nowoczesne życie na wsi z ochroną środowiska i przyrody. To były pytania, jakie zadawały sobie organizacje realizujące projekt SIGNAL.

W skład partnerstwa weszli przedstawiciele pięciu organizacji z Niemiec, Austrii, Holandii i Polski: Netzwerk Zukunft Sachsen-Anhalt e.V. (www.kosa21.de); Centrum Edukacji dla Dorosłych SPES Zukunftsakademie GmbH (www.spes.co.at); Stowarzyszenie Bundesverband der Regionalbewegung e.V. (www.regionalbewegung.de); firma doradcza Onderzoeksbureau Elles Bulder (www.ellesbulder.nl) i Fundacja Rolniczej Różnorodności Biologicznej AgriNatura.

Przez dwa lata partnerzy poznawali przykłady innowacyjnych działań i najlepszych praktyk, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców wsi, a jednocześnie wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju. Takimi inicjatywami są m.in. RWS (Rolnictwo Wspierane przez Społeczność), rolnictwo solidarnościowe, lokalne przetwórstwo z lokalnych produktów i upraw, sprzedaż bezpośrednia, poletka uprawne w miastach czy rolnictwo ekologiczne.

Projekt realizowany był w ramach programu Erasmus+.

Więcej informacji na stronie: https://www.regionalbewegung.de/projekte/signal/